fbpx
Close
Łąkowa 11 lok. 4, 15-369 Białystok
793 093 888
kontakt@bioharmonia.pl

Odczulanie przeprowadzamy metodą biorezonansu aparatem BICOM®OPTIMA, który jest urządzeniem medycznym klasy IIA. Terapia polega na wygaszaniu alergenu, co skutkuje zminimalizowaniem lub całkowitym usunięciem reakcji alergicznej wywołanej danym czynnikiem. Odczulanie u każdego Pacjenta dobierane jest indywidualnie z uwzględnieniem wyników przeprowadzonych testów.  U niektórych osób już po pierwszej wizycie następuje całkowite odczulenie na dany alergen, u innych Pacjentów niezbędne jest kilkukrotne powtórzenie sesji ( przerwa przy sesjach nie powinny być mniejsze jak dwa dni oraz większe niż siedem dni)

Terapia odczulająca metodą biorezonansu może być stosowana również jako uzupełnienie innych metod leczenia. Jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna – dlatego polecana jest dzieciom i osobom wrażliwym.

Ważne informacje:

  • Zaczynając odczulanie alergenów pokarmowych należy rozpocząć ścisłą dwutygodniową dietę na odczulany alergen. Jeżeli wymaga to kilku wizyt dietę rozpoczynamy od pierwszej wizyty i utrzymujemy 2 tygodnie  po ostatniej wizycie. (Jeśli po wykonaniu testów okaże się, że dziecko ma alergię na mleko, zlecimy ścisłą bezmleczną dietę)
  • Dziennie możemy odczulać tylko 1 alergen. Po trzech dniach dokonujemy sprawdzenia i ustalamy przejście do kolejnego odczulania, lub ponawiamy ten sam alergen.
  • Nie można poddać się odczulaniu i terapii na inne schorzenie tego samego dnia
  • W ciągu doby, po odczulaniu lub terapii należy wypić od 1,5 do 2 litrów wody. Należy unikać:  picia kawy, mocnej herbaty, napojów alkoholowych oraz palenia papierosów.

Przeciwwskazaniem do wykonywania terapii jest rozrusznik serca, ciąża oraz implant elektroniczny!