fbpx
Close
Łąkowa 11 lok. 4, 15-369 Białystok
793 093 888
kontakt@bioharmonia.pl

Odczulanie przeprowadzamy metodą biorezonansu aparatem BICOM®OPTIMA, który jest urządzeniem medycznym klasy IIA. Terapia polega na wygaszaniu alergenu, co skutkuje zminimalizowaniem lub całkowitym usunięciem reakcji alergicznej wywołanej danym czynnikiem. Odczulanie u każdego Pacjenta dobierane jest indywidualnie z uwzględnieniem wyników przeprowadzonych testów.  U niektórych osób już po pierwszej wizycie następuje całkowite odczulenie na dany alergen, u innych Pacjentów niezbędne jest kilkukrotne powtórzenie sesji ( przerwa przy sesjach nie powinny być mniejsze jak dwa dni oraz większe niż siedem dni). Centralne alergeny odczulamy jako pierwsze, skutkiem tego jest wzrost odporności organizmu i możliwość samoistnego dezaktywowania  alergenów pobocznych.

Terapia odczulająca metodą biorezonansu może być stosowana również jako uzupełnienie innych metod leczenia.

Ważne informacje:

  • Zaczynając odczulanie alergenów pokarmowych należy rozpocząć ścisłą dwutygodniową dietę na odczulany alergen. Jeżeli wymaga to kilku wizyt dietę rozpoczynamy od pierwszej wizyty i utrzymujemy 2 tygodnie  po ostatniej wizycie.
  • Dziennie możemy odczulać tylko 1 alergen. Po trzech dniach dokonujemy sprawdzenia i ustalamy przejście do kolejnego odczulania, lub ponawiamy ten sam alergen.
  • Nie można poddać się odczulaniu i terapii na inne schorzenie tego samego dnia
  • W ciągu doby, po odczulaniu lub terapii należy wypić od 1,5 do 2 litrów wody. Należy unikać:  picia kawy, mocnej herbaty, napojów alkoholowych oraz palenia papierosów.

 


Przeciwwskazaniem do wykonywania terapii jest rozrusznik serca, ciąża oraz implant elektroniczny!